Kobieta z klasą

Jak sam tytuł wskazuje dziś chciałbym poświęcić kilka słów Wam, drogie Panie. Po moim ostatnim wpisie zostałem okrzyknięty „zdrajcą” przez mojego kumpla. Przy okazji uznał, że on nie musi być dżentelmenem, bo prawdziwych dam już nie ma. W pierwszej chwili pomyślałem, że kieruje nim urażone męskie „ego”. Ale po chwili częściowo przyznałem mu rację. Bo dziś rzeczywiście coraz trudniej spotkać kobietę, która zachowuje się jak dama, prawdziwa dama. Co mam na myśli – już wyjaśniam.

 

Ktoś kiedyś powiedział bardzo mądre słowa: „damą się jest, a nie bywa”. Niezależnie od tego, czy akurat odkurzasz podłogę, jesteś na spotkaniu biznesowym, czy masz randkę – zawsze powinnaś zachowywać się jak prawdziwa kobieta z klasą. Zapytasz co to znaczy?

1. Dbaj o swój wygląd każdego dnia. Strój, makijaż i fryzura powinny być dostosowane do okoliczności. Nie zakładaj wymiętych i nieświeżych ubrań. Fasony i wzory dobieraj do swojej figury. Makijażem podkreślaj atuty i tuszuj niedoskonałości. Postaraj się jednocześnie nie zmieniać swojej twarzy w maskę. Włosy i paznokcie zawsze powinny wyglądać świeżo. W ten sposób podkreślasz, że szanujesz sama siebie.

2. Podczas spotkań bądź towarzyska, ale nie nachalna. Zdobywaj sympatię poczuciem humoru, które przejawia się inteligentnymi żartami, a nie wyśmiewaniem nieobecnych. Uśmiechaj się do wszystkich, ale flirtuj tylko z wybranymi. Jeśli nie chcesz „nic więcej” – nie wysyłaj sprzecznych sygnałów. Nie jedz więcej, niż 3/4 tego, na co masz ochotę. Nie przesadzaj z alkoholem. Jeśli upijesz się „tylko raz”, to wiedz, że to o jeden raz za dużo. Stosuj zasady savoir-vivre. Używaj poprawnej polszczyzny.

3. Dbaj o porządek w domu, miejscu pracy i w samochodzie. Nie zostawiaj w lodówce wyłącznie światła. Nie musisz być pedantką, ale staraj się żyć tak, jakbyś zawsze liczyła na niezapowiedzianych gości.

4. Bądź sobą. Szczerość pozwala zachować wewnętrzny spokój, a to ułatwia kontakty z innymi. Odnoś się z szacunkiem do wszystkich, a jeśli ktoś nie odnosi się tak do Ciebie – zignoruj go. Masz swoje pasje i zainteresowania, realizujesz swoje cele – nie musisz rozmawiać z ludźmi, którzy tego nie doceniają

5. I na koniec – jeśli chcesz chodzić w szpilkach, najpierw się tego naucz.

Może uważasz, że się wymądrzam, że nie wiem o czym piszę. Uwierz – wiem. Każdego dnia widzę kobiety, które próbują na siłę być kimś kim nie są, byle zwrócić na siebie uwagę. Jeśli naprawdę chcesz być kobietą z klasą, przede wszystkim pozwól sobie być kobietą. Kiedy dopuścisz do głosu swoje wewnętrzne piękno – wszystkie te zasady będą banalnie proste i oczywiste, a nie przykre jak „zło konieczne”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *