Najmodniejsze kolory sezonu wiosna-lato 2016

Oficjalnie rozpoczęliśmy wiosnę. Powoli przygotowujemy się do zmian w nasze garderobie. Lada dzień ruszymy na zakupy w celu uzupełnienia garderoby. Ale czy wiesz, jakie kolory będą najmodniejsze w tym sezonie? Nie? Sprawdź koniecznie!

 

Czy zastanawiałaś się kiedyś, kto właściwie decyduje o tym, który kolor jest najmodniejszy w danym sezonie? Jeśli tak zdradzimy Ci, że za cały kolorowy zawrót głowy odpowiedzialny jest Instytut Kolorów Pantone. Eksperci pracujący w Pantone co roku prezentują jeden kolor, który ma królować przez kolejne 12 miesięcy. W zeszłym roku najmodniejszy był kolor Marsala, czyli „bordo po przejściach”. Koniec roku przyniósł ogromne zaskoczenie, ponieważ instytut identyfikacji kolorów zadziwił wszystkich, ponieważ jeden intensywny i ciemny kolor zastąpiły dwa pastelowe odcienie.

Pierwszy z nich to Serenity, czyli przytłumiony, szarawy błękit. Drugi to Rose Quartz, czyli dosłownie kwarcowy róż. Oba wyjątkowo subtelne i delikatne. Inspiracją do ich zestawienia była natura, a dokładnie niebo o wschodzie słońca, kiedy chmury przybierają odcienie błękitu i różu właśnie.

 

Wiele osób zarzuca wyborowi ukierunkowanie wyłącznie na kobiety, ale Leatrice Eiseman – dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute – zaprzecza temu argumentując wybór w ten sposób: „kolory na ten sezon przenoszą nas do szczęśliwego, słonecznego miejsca, gdzie śmiało możemy pokazać dowcipną stronę naszej osobowości”.

 

Jeżeli jednak Serenity i Rose Quartz nie przemawiają do Ciebie, oto propozycje innych kolorów, które Pantone wytypował jako „top 10” na ten rok. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie. A zatem – życzymy Ci kolorowego sezonu wiosna-lato 2016!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *