Poduszki dekoracyjne

Dekoratorzy wnętrz mawiają, że „człowiek nigdy nie jest dość bogaty i nigdy nie ma za dużo poduszek na sofie”. Skąd to przekonanie? Poduszki są najprostszym sposobem na uzupełnienie aranżacji nie tylko w sypialni i salonie. Można je zastosować wszędzie, gdzie tylko jest jakaś ławka, krzesło, fotel, czy inny mebel przeznaczony wypoczynku czy siedzenia po prostu. Rozmaite tkaniny, masa kolorów i wzorów, różnorodność kształtów – to wszystko sprawia, że do każdego wnętrza można dobrać poduszki idealne.

 

 

Poduszka dekoracyjna kojarzy się z kwadratową wypchaną „czymś” poszewką o wymiarach 40 x 40 cm. Jednak takie uproszczenie jest mocno krzywdzące. Obok najczęściej spotykanych kwadratów, niemal równie często można spotkać także poduszki prostokątne, okrągłe, serduszka i tak zwane wałki (czyli według panów walce). Jeśli nie możesz zdecydować się, które z nich chciałabyś mieć u siebie, nie martw się – możesz mieć je wszystkie. Ważne abyś łącząc rożne formy zachowała zbliżoną kolorystykę i „tematykę” poszewek. W ten sposób unikniesz efektu „grochu z kapustą”.

 

To właśnie poszewki decydują o dekoracyjności poduszek. Mogą być uszyte z lnu, z satyny, bawełny lub syntetycznych tkanin. Proste wykończenie poszewek bardzo często zastępuje koronka, frędzle, koraliki i inne „świecidełka”. Od lat zainteresowaniem cieszą się poszewki wykonane metodą patchworkową. Ale absolutnym hitem ostatnich lat są poszewki z nadrukami. Przypominają fragment fotografii wprasowanej na tkaninę, z której została uszyta poduszka. Nadruki przedstawiają najczęściej krótkie napisy-hasła, kwiaty lub zwierzęta. Poduszki dekoracyjne z nadrukiem podobają się nawet mężczyznom i nastolatkom, które do tej pory twierdziły, że to „babcina” dekoracja.

 

 

 

 

Odpowiednio dobrane poduszki dekoracyjne stanowią doskonałe uzupełnienie każdego wnętrza. Ogromne możliwości, jakie daje różnorodność tkanin, kolorów i kształtów, stwarzają pole do popisu dla Twojej kreatywności. A najpiękniejsze jest to, że kiedy się znudzą – wystarczy zdjąć poszewki i zastąpić nowymi. A stare? Stare schowaj do pudła – niech czekają na „lepsze czasy”.

http://www.opengift.pl/poduszki-z-nadrukiem,c-140.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *