Pomysł na kuchnię – styl retro lub klasyczny

W kuchni, a zwłaszcza gdy jest ona otwarta na salon, domownicy spędzają sporo czasu. Dlatego tak istotną sprawą jest odpowiednie zaaranżowanie tego wnętrza. Oczywiście przy urządzaniu kuchni należy pamiętać o rozwiązaniach funkcjonalnych i wygodnych. Trzeba jednak również brać pod uwagę swoje upodobania, by czuć się w niej bezpiecznie i komfortowo.

źródło: dekordia.pl

źródło: dekordia.pl

Coraz więcej osób stawia na aranżacje przytulne, ciepłe i rodzinne. Po całym dniu pracy czy szkoły takie osoby chcą wracać do miłych i przyjaznych pomieszczeń. Dlatego rezygnują one z nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji. Idealnym rozwiązaniem dla takiej grupy osób będzie urządzenie kuchni w stylu retro lub w stylu klasycznym.

źródło: elle.pl

źródło: elle.pl

Kuchnie retro nawiązują do wnętrz znanych z domów babć, z domków na wsiach czy eleganckich dworków. Takie wnętrze będzie bardzo przytulne, ale również niezwykle ciekawe i dekoracyjne. Dominować tutaj będą stonowane, ciepłe barwy oraz naturalne materiały. Meble w takim wnętrzu powinny być drewniane i estetycznie wykonane. Z pewnością będą również pięknie zdobione – dotyczy to frontów oraz uchwytów. Ozdobą kuchni będzie kolorowa porcelana, ozdobne wazoniki z kwiatami czy ziołami.

źródło: libertemeble.com.pl

źródło: libertemeble.com.pl

Kuchnia klasyczna to połączenie tradycji z nowoczesnością. W takiej kuchni również dominują naturalne kolory – beże, odcienie brązu czy bieli oraz naturalne materiały. Meble wykonane z drewna są prostsze i pozbawione zdobień, a często wykończone stalowymi elementami. Kuchnia klasyczna jest bardziej uporządkowana i elegancka – i to właśnie w tym tkwi jej urok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *