FabrykaStyluStyl & Trendy › Różnorodność sztuki współczesnej

Różnorodność sztuki współczesnej

Rozwój sztuki współczesnej zapoczątkował się (umownie) po II wojnie światowej, a rozpoczęła go twórczość awangardowych dadaistów. charakteryzuje się wyjątkową nieprzewidywalnością. Łączy ona wiele elementów, oprócz tradycyjnego ujęcia malarstwa korzysta z grafiki komputerowej, obrazów graficznych, techniki audiowizualne itp. ta jest bardziej powszechna aniżeli inne odłamy, a jest to spowodowane rozwojem technologi i mediów (przyczyniły się do tego również liczne performance oraz instalacje). Nierzadko, aby spodobać się szerokiej publiczności, ociera się o kicz bądź  schlebia niskim gustom i oczekiwaniom odbiorców.

Malarstwo

nawiązuje do wielu gatunków sztuki. Do najpopularniejszych należą między innymi: (przedstawiciele to m.in. , Paul Delvaux, Rene Magritte), (znany w USA jako action-painting), który polega na świadomym odchodzeniu od form naturalnych, tak aby tworzyć te czysto geometryczne (główni przedstawiciele: Jackson Pollock, Otto Alfred Schulze-Battman, Georges Mathieu i.in), oraz (chodzi w nim o eksploatowanie wytworów kultury masowej, tj. przedmiotów codziennego użytku) rozpoznawany głównie dzięki Andy'emu Warcholowi.

 

fot.wallpapers.fun4you.cz

Ogromna popularność jaką cieszy się współczesne malarstwo, gwarantuje, iż kierunek ten będzie się ciągle rozwijał i jeszcze nie raz zadziwi nas - odbiorców.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać