Świeczniki – zawsze modna dekoracja

Trudno zliczyć, jak wiele czynników wpływa na klimat panujący we wnętrzu. Materiały wykończeniowe, kolorystyka, wyposażenie, czyli meble, sprzęty i akcesoria użytkowe, a do tego dekoracje. Rolę tych ostatnich można porównać do funkcji biżuterii. Dzięki zmianom dekoracji szybko odmienisz wygląd całego wnętrza. To właśnie dekoracje definiują styl aranżacji. A jakie dodatki zawsze są modne? Oczywiście świeczniki. Ale – świecznik, świecznikowi nie równy. Dlatego zanim wybierzesz się na zakupy, warto zastanowić się, jaki świecznik wybrać?

Świeczniki metalowe

Do wnętrz, w których rządzi styl industrialnym lub na przykład coraz popularniejsze boho za najlepszy materiał na dodatki trzeba uznać metal. Szeroki wybór takich dekoracji oferują nie tylko sieciowy sklepy z wyposażeniem wnętrz, ale również sklepy z oryginalnymi i niecodziennymi dodatkami. Przykład? Świecznik metalowy, który wygląda jak orientalny parawan vintage, który pozwala na ekspozycję sześciu świec o niemal dowolnej grubości. A gdzie znaleźć takie cudo? W sklepie internetowym ArtDecor24.pl. Niewątpliwą zaletą świeczników metalowych jest bezpieczeństwo, jakie dają w trakcie użytkowania – nie musisz martwić się, że o stłuczenie, jak w przypadku szklanych, lub na przykład uszkodzą podczas odkurzania, tak jak ceramiczne.

Świecznik – praktyczna dekoracja

Świeczniki towarzyszą ludziom od setek lat. Kiedyś pełniły przede wszystkim rolę użytkową – zapewniały wygodę z korzystania z źródła światła jakim są świece właśnie. Dziś skupiamy się przede wszystkim na ich walorach estetycznych. Tak naprawdę można je zastosować w każdym rodzaju domowej przestrzeni, od salonu i sypialni, przez jadalnie, korytarze, aż po łazienki a nawet gabinety. Świecznik nie wymaga zbyt dużej przestrzeni. Może stanąć niemalże w każdym, dowolnym miejscu – od komody, regału, przez półkę, parapet, aż po stół. Ale świecznik będzie prawdziwą ozdobą wnętrza, a nie naddatkiem, tylko wtedy, jeśli będzie pasować swoim stylem do stylu aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *