Wykładziny – wygodne, czy przestarzałe rozwiązanie dekoracyjne?

Czyszczenie wykładzinDom lub mieszkanie to miejsce niezwykle ważne dla każdego. Pomimo pracy czy nauki spędzamy w tym miejscu najwięcej czasu (miejsce pracy jest na drugiej pozycji). Dlatego tez tak ważne jest dopasowanie miejsca zamieszkania do siebie, aby słowo „dom” oznaczało miejsce, a nie budynek.

Wykańczając wnętrza niezwykle istotnym elementem są podłogi i to co się na nich znajduje. Wykończeń podług może być wiele: drewno, panele, kafelki, a także wykładziny. Tkanina układana na całej powierzchni pomieszczenia często może się kojarzyć z PRL-owskim wykańczaniem wnętrz, na szczęście dzisiejsze wykańczanie podłóg wykładzina wygląda zupełnie inaczej.

Wygoda i ocieplenie pomieszczeń

Mówiąc o ociepleniu nie chodzi o podnoszenie słupka domowego termometru dzięki wykładzinom, a raczej zwiększenie odczuwalnej temperatury we wnętrzu. Nawet chodzenie na bosaka może być dzięki wykładzinom bardzo wygodne. Kolejną zaletą jest duże wyciszenie pomieszczenia, wykładziny pochłaniają dużą ilość dźwięku i tłumią kroki – co poprawi relacje z ewentualnymi sąsiadami z dołu.

Pranie wykładzin – główna wada

Najczęściej wymienianym problemem użytkowników tego wykończenia podłóg jest pranie wykładzin. Specyficzny sposób montażu – przyklejanie i rozłożenie na dużej powierzchni bardzo utrudnia zdjęcie wykładziny i oddanie jej do prania – a właśnie w ten sposób można wyczyścić ją najlepiej. Samo odkurzanie na pewno nie zapewni czystości wykładzinom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *